İstanbul içerisinde özellikle eski semtlerde nakliyat hizmeti oldukça zorludur. Eski semtlerin dar sokakları, dar apartman girişleri ve küçük kapı ve pencereye sahip binalar taşınma sürecinin oldukça zorlu olmasına neden olur. Bu yüzden Beyoğlu gibi İstanbul’un eski semtlerine taşınacak olanlar ya da Beyoğlu’ndan taşınacak olanlar sıkıntılı bir sürece girerler. Beyoğlu evden eve nakliyat hizmeti talep edecek olan kişiler öncelikle firmanın marangoz elemanının olup olmadığına bakmalıdır. Böylece ekip içerisinde yer alan marangoz büyük eşyaları demonte ederek çok daha küçük parçalar halinde taşınmasını sağlayacaktır. Ayrıca bu işlemi yapacak olan kişinin bir montaj elemanı olması da işlemin çok daha hızlı ve kaliteli yapılmasını sağlar.

Beyoğlu Evden Eve Nakliyat Hizmetinde Montaj Görevlisinin Önemi Nedir?

Nakliyat hizmeti sunan bütün firmalarda bazı meslek elemanlarının bulunması gerekir. Bu meslek elemanlarından birisi de marangoz veya montaj elemanıdır. Beyoğlu şehirlerarası nakliyat hizmetinde yer alan, mesleki yeterlilik belgesine sahip olması gereken bu personelin ekip içerisindeki görevi büyük eşyaları taşınırken sökmektir. Demonte hale gelen ürünlerin doğru bir paketleme sistemi içerisinde nakliyat aracına taşınmasını sağlamaktır. Aksi takdirde demonte hale gelen ürünün bir parçası kaybolabilir ya da montajda kullanılan vidaları ve aksesuarları kaybolabilir. Böyle bir durumda ise her nakliyatta mobilya yıpranır ve kendi orijinalliğini kaybeder.

Beyoğlu asansörlü nakliyat hizmeti sunan firmaların bünyelerinde montaj elemanı çalıştırmalarındaki en önemli etkenlerden birisi de asansöre fazla yük binmesini engellemektir. Böylece nakliyat esnasında asansör aracının fazla yükten devrilme gibi sorunları ortadan kalkar. Ayrıca demonte olan eşyalar taşınırken daha kolay paketlenirler eşyalar daha az hasar görür. Beyoğlu evden eve nakliyat hizmeti için ekip içerisinde yer alan montaj elemanının sağlamış olduğu bir diğer fayda ise ürünün istenildiği yere daha rahat yerleştirilmesidir. Özellikle yatak odası mobilyalarının odaya yerleştirilmesinin bütün halde yapılması çok daha zordur. Ancak demonte haldeyken eşyalarının yerleştirilmesi daha kolay olur. Son olarak ise montaj elemanının ekip içerisinde yer alması nakliyat işlemiyle uğraşanların işlerini daha hızlı yapmasını sağlar. Ekip içerisinde rol dağılımının olması her zaman çok daha organize bir hizmet sunulmasını sağlayacaktır.